Mesajul de felicitare al PS SILUAN, Episcop de Orhei adresat Prot. Mitr. Vladimir Glatcov cu prilejul aniversării a 65 de ani de viață pământească

Preacucernice Părinte Vladimir,

Vă adresăm sincere felicitări cu prilejul aniversării a 65 de ani de viață pământească, dorindu-Vă sănătate, bucurii alese și deplină liniște duhovnicească, har de la Bunul Părinte Ceresc și bună sporire pentru a putea lucra încă mulți ani înainte lucrarea dumnezeiască a slujirii sacerdotale..

În această memorabilă zi pentru Sfinția Voastră, Vă adresăm alese felicitări şi ne rugăm Mântuitorului Hristos, Dăruitorul cel sfânt al vieții şi al tuturor binefacerilor, să Vă dăruiască în continuare aceeaşi dragoste şi râvnă sfântă pentru Biserică şi pentru cele sfinte.

La mulți și fericiți ani!

Cu arhierești binecuvântări,

SILUAN

Episcop de Orhei,

Vicar al Mitropoliei Chișinăului și a Întregii Moldove

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *