Mănăstirea Curchi Vă invită la Sărbătoarea Hramului

Iubiți frați și surori întru Hristos,

Avem bucuria de a Vă invita, miercuri, 21 septembrie 2016, să sărbătorim împreună Praznicul Nașterii Maicii Domnului și hramul sfintei noastre mănăstiri.

În această zi plină de sărbătoare programul liturgic va fi următorul: începând cu ora 8.45 se vor citi ceasurile III și VI, iar la ora 9.00 – Slujba Sfintei Liturghii, urmată de Te-Deum-ul praznical, oficiate de către un sobor de preoți.

De asemenea, Vă aducem la cunoștință că dumnezeiasca slujbă va fi transmisă în direct din Biserica Centrală a Mănăstirii cu hramul „Nașterea Maicii Domnului” la Postul Național „Radio-Moldova”, pe frecvența 100.5 fm.

Vă așteptăm cu drag să ne rugăm împreună Maicii Domnului!

Doamne ajută!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.