Mănăstirea Curchi Vă invită la Sărbătoarea Hramului

Iubiți frați și surori întru Hristos,

Avem bucuria de a Vă invita, miercuri, 21 septembrie 2016, să sărbătorim împreună Praznicul Nașterii Maicii Domnului și hramul sfintei noastre mănăstiri.

În această zi plină de sărbătoare programul liturgic va fi următorul: începând cu ora 8.45 se vor citi ceasurile III și VI, iar la ora 9.00 – Slujba Sfintei Liturghii, urmată de Te-Deum-ul praznical, oficiate de către un sobor de preoți.

De asemenea, Vă aducem la cunoștință că dumnezeiasca slujbă va fi transmisă în direct din Biserica Centrală a Mănăstirii cu hramul „Nașterea Maicii Domnului” la Postul Național „Radio-Moldova”, pe frecvența 100.5 fm.

Vă așteptăm cu drag să ne rugăm împreună Maicii Domnului!

Doamne ajută!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *