Părintele exarh Siluan (Şalaru) l-a felicitat pe Întâistătător cu ocazia zilei de naştere

Prea Cuviosul părinte Arhimandrit Siluan (Şalaru), stareţ al mănăstirii Curchi şi blagocin de Orhei ,, dimpreună cu reprezentanții adunării blagocinei, a vizitat reşedinţa mitropolitană pentru a-i aduce Înalt Prea Sfinţitului Mitropolit Vladimir felicitările sale cu ocazia aniversării jubileului de 60 de ani.

Părintele Siluan a urat arhiereului din numele său, al slujitorilor și credincioșilor din Blagocinia de Orhei, precum și al obștii sfintei mănăstiri “Curchi”, să stea şi în continuare cu demnitate la cârma Bisericii, conducând credincioşii la limanul mântuirii, mânat fiind de aceiaşi bunătate, înţelepciune şi răbdare ce îl care îl caracterizează dintotdeauna.

Mitropolitul a mulţumit Prea Cuvioşiei Sale pentru sincerele urări şi pentru ascultarea sa, manifestându-şi încrederea şi speranţa că şi  în continuare în Biserica Ortodoxă din Moldova va domni duhul înţelegerii şi al păcii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *