Oaspeți deosebiți la Sfânta Mănăstire Curchi

În ziua cinstirii Ocrotitoarei cerești Mănăstirea Curchi a găzduit cu multă bunăvoință și bucurie o seamă de oaspeți distinși, printre care și Domnul deputat Eugeniu Nichiforciuc, un vechi prieten de-al mănăstirii, Domnul Tudor Golub, Președintele raionului Orhei, Doamna  Reghina Apostolova, Viceprimarul orașului Orhei și Doamna Tatiana Nagnibeda-Tverdohleb, Directorul general al Direcţiei generale educaţie, tineret şi sport al Consiliului municipal Chişinău, însoțită de un grup de profesori din Estonia, care se află într-o vizită de documentare în țara noastră.

Domniile lor, însoțiți de Părintele Stareț, Arhim. Siluan (Șalari), au vizitat complexul monahal și s-au închinat la sfințeniile mănăstirii, aducând mulțumire Născătoarei de Dumnezeu și împărtășind împreună cu obștea monahală bucuria praznicală.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.