Oaspeți deosebiți la Sfânta Mănăstire Curchi

În ziua cinstirii Ocrotitoarei cerești Mănăstirea Curchi a găzduit cu multă bunăvoință și bucurie o seamă de oaspeți distinși, printre care și Domnul deputat Eugeniu Nichiforciuc, un vechi prieten de-al mănăstirii, Domnul Tudor Golub, Președintele raionului Orhei, Doamna  Reghina Apostolova, Viceprimarul orașului Orhei și Doamna Tatiana Nagnibeda-Tverdohleb, Directorul general al Direcţiei generale educaţie, tineret şi sport al Consiliului municipal Chişinău, însoțită de un grup de profesori din Estonia, care se află într-o vizită de documentare în țara noastră.

Domniile lor, însoțiți de Părintele Stareț, Arhim. Siluan (Șalari), au vizitat complexul monahal și s-au închinat la sfințeniile mănăstirii, aducând mulțumire Născătoarei de Dumnezeu și împărtășind împreună cu obștea monahală bucuria praznicală.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *