O continuare a bucuriei Pascale pentru pacienții spitalului de psihiatrie din Orhei

      O continuare a bucuriei Pascale a fost azi 15 Mai pentru pacientii spitalului de psihiatrie din Orhei.

      Protopopiatul de Orhei în parteneriat cu S.A. „Franzeluța” a oferit personalului și tuturor pacienților câte un cozonac dulce. Câțiva părinți din mănăstirea Curchi împreună cu prot. Serghie Stângaci parohul biserici „Sfintii Arhangheli Mihail și Gavriil” din cartierul Slobozia Doamnei din Orhei și administratorul bisericii în construcție în cinstea icoanei Maicii Domnului „Potolește scârbele mele” au venit cu un mesaj de felicitare și încurajare pentru bolnavi.

      Conducerea spitalului a mulțumit pentru acest act generos directorului S.A. „Franzeluța” și protopopiatului de Orhei.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *