Mesajul PS Episcop Siluan adresat PS Filaret, episcop de Căpriana, cu ocazia aniversării zilei de naștere

Preasfinția Voastră,

Cu prilejul aniversării zilei de naștere primiți cele mai alese urări de sănătate dimpreună cu doriri de ajutor sfânt de la Dumnezeu.

Harul Domnului nostru Iisus Hristos să Vă dea putere să duceți cu destoinicie slujirea arhierească la care ați fost chemat și să Vă înzestreze cu înțelepciunea cea de sus, despre care frumos spune Apostolul Iacob că „este mai întâi curată, apoi paşnică, îngăduitoare, ascultătoare, plină de milă şi de roade bune, nepărtinitoare, nefăţarnică” (Iacob 3,17).

Totodată, Vă dorim să înmulțiți darurile cu care V-a înzestrat Dumnezeu cu prisosință: credința, înțelepciunea, râvna, puterea de înțelegere și de jertfire pentru a putea realiza și în continuare lucrări binecuvântate spre Slava lui Dumnezeu și propria mântuire.
Întru mulți și fericiți ani, Preasfinția Voastră!

 Cu aleasă prețuire,

SILUAN,
EPISCOP DE ORHEI,
VICAR AL MITROPOLIEI CHIŞINĂULUI ŞI A ÎNTREGII MOLDOVE

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *