Mesajul de felicitare al PC Părinte Arhimandrit Siluan (Șalari), Starețul Sfintei Mănăstiri Curchi, adresat ÎPS Părinte Mitropolit Vladimir, cu prilejul prăznuirii mijlocitorului ceresc

Înalt Prea Sfinţia Voastră,

Cu prilejul zilei Ocrotitorului Ceresc al Înalt Prea Sfinţiei Voastre ne îndreptăm cele mai senine gânduri și cele mai frumoase urări de bine, dorindu-Vă să aveţi parte de izbânzi duhovniceşti în truda bineplăcută de arhipăstorire a dreptmăritorilor creştini, încredinţaţi spre îndrumare spirituală.

Hristos Dumnezeul nostru, pentru rugăciunile Sfântului Întocmai cu Apostolii, Marele Kneaz Vladimir, să Vă dăruiască ajutorul Său sfânt în viața și activitatea misionară, culturală și socială pe care o desfășurați.

Întru Mulți Ani, Înalt Prea Sfinția Voastră!

 

Cu fiască ascultare,

Arhimandrit SILUAN (Șalari),

Stareț al Sfintei Mănăstiri Curchi

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *