Mesaj de felicitare adresat PS Siluan, Episcopul Orheiului, cu prilejul zilei de naștere

Preasfinția Voastră, 

Prin milostivirea Atotputernicului Dumnezeu aţi ajuns la un frumos popas aniversar, 47 de ani de rodnică vieţuire pământească. Cu această ocazie, Vă adresăm alese urări de sănătate, pace lăuntrică și multe bucurii duhovnicești.

Ne rugăm Mântuitorului Hristos să vă dăruiască şi de acum înainte multe şi frumoase aniversări precum şi rodnice şi binecuvântate împliniri spre slava lui Dumnezeu şi a Bisericii dreptmăritoare!

Întâi pomeneşte, Doamne, pe Preasfințitul Siluan, Episcop de Orhei, Egumenul Mănăstirii Curchi, pe care-l dăruieşte sfintelor Tale biserici în pace, întreg, cinstit, sănătos, îndelungat în zile, drept învăţând cuvântul adevărului Tău.

Întru mulți și binecuvîntați ani  Preasfințite Stăpâne!

Cu dragoste fiiască întru Hristos,

Obștea Mănăstirii Curchi

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *