Mesaj de felicitare adresat IPS Petru, Arhiepiscop de Ungheni și Nisporeni, cu prilejul prăznuirii ocrotitorilor spirituali

Înaltpreasfinţia Voastră, 

Cu prilejul sărbătoririi Sfinților Apostoli Petru și Pavel, am deosebita bucurie și dragoste de a Vă adresa sincere felicitări dimpreună cu alese urări de ani lungi de viață, dorindu -Vă să aveţi parte de izbânzi duhovniceşti în truda bineplăcută de slujire Mântuitorului Hristos și Bisericii Sale.

Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel, mari învăţători ai credinţei, să asculte smerita noastră rugăciune în această zi binecuvântată și să mijlocească pentru Înaltpreasfinţia Voastră către Bunul Dumnezeu ca să Vă împărtășească desăvârșit harul Său cel sfințitor.

Asigurându – Vă de aleasa noastră prețuire, în zi de sărbătoare, ne rugăm Bunului Dumnezeu să Vă întărească duhovnicește și trupește în realizarea activităților pastorale și misionare pe care le desfășurați spre mântuirea sufletească a credincioșilor și mărturisirea credinței ortodoxe.

Întru mulți și binecuvântați ani Înaltpreasfinţia Voastră!

Cu frățească dragoste în Hristos-Domnul,

SILUAN,
Episcop de Orhei,
Vicar al Mitropoliei Chișinăului și a întregii Moldove

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *