Duminica a XI-a după Rusalii la Sfânta Mănăstire Curchi

(Matei 18, 23) De aceea, asemănatu-s-a împărăţia cerurilor omului împărat care a voit să se socotească cu slugile sale.

Îm Duminica a XI-a după Rusalii, Preacuviosul Părinte Siluan (Șalari), Starețul Sfintei Mănăstiri Curchi, a oficiat Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie în Catedrala Nașterea Maicii Domnului a Mănăstirii.

În timpul Sfintei și Dumnezeieștii Liturghii, poporul dreptmăritor s-a rugat dimpreună cu obștea monahală către Dumnezeu, pentru pace și bună înțelegere între oameni, după care, Preacuviosul Părinte Stareț a săvârșit un Te-Deum de mulțumire.

La finalul Dumnezeieștii Liturghii, Părintele Arhimandrit Siluan s-a adresat creștinilor cu un cuvânt de învățătură și zidire duhovnicească, dorindu-le spor pe calea mântuirii și năzuințelor sufletești.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *