Prot. mitr. Vitalie Țărnă la popas aniversar

Preacucernice Părinte Vitalie,

În această zi, când Bunul Dumnezeu V-a învrednicit să ajungeţi la un frumos popas aniversar – 45 ani de viaţă pământească, Vă adresăm sincerele noastre felicitări și urări de bine, multă sănătate, putere şi ajutor în slujirea pastorală și misionară.

Vă exprimăm sincere și profunde mulțumiri și aprecieri pentru toate realizările înfăptuite atât în calitate de preot misionar pentru creștinii noștri din Italia, cât și inițiator al mai multor activități caritabile desfășurate în Vicariatul Orhei.

Exemplul slujirii, râvnei Sfinției Voastre și dragostea pentru turma încredințată este unul demn de urmat de către confrații slujitori.

Vă dorim să rămâneți și în continuare un slujitor vrednic al Bisericii lui Hristos, învățând necontenit prin cuvintele predicatoriale și, mai presus de toate, prin viața personală virtuoasă.

 

Întru mulți și fericiți ani! 

Cu dragoste în Hristos – Domnul,

 

† SILUAN

Episcop de Orhei,

Vicar al Mitropoliei Chișinăului și a Întregii Moldove

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *