Mesajul de felicitare adresat prot. mitr. Nicolae Strogoteanu cu prilejul aniversării a 30 de ani de slujire în treaptă de preot

Preacucernice Părinte Nicolae,

Vă adresăm sincere felicitări cu prilejul aniversării a 30 de ani de slujire la Altarul Domnului, dorindu-Vă sănătate, putere și bună sporire pentru a putea lucra încă mulți ani înainte lucrarea dumnezeiască a slujirii sacerdotale.

Îl rugăm pe bunul Dumnezeu să Vă dăruiască viață îndelungată și cât mai multe realizări bineplăcute pentru binele și mărirea Sfintei noastre Biserici, atât în calitate de paroh al bisericii cu hramul „Sf. Irh. Nicolae” din satul Ciocâlteni, dar și în calitate de Șef de Sector în cadrul Vicariatului Orhei.

Cu aleasă prețuire și dragoste în Hristos – Domnul,

† SILUAN

Episcop de Orhei,

Vicar al Mitropoliei Chișinăului și a Întregii Moldove

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *