Mesaj de felicitare al PS Siluan, Episcop de Orhei, adresat PS Ioan, Episcop de Soroca, cu ocazia sărbătoririi ocrotitorului ceresc

Preasfinția Voastră,

Cu prilejul sărbătoririi ocrotitorului ceresc, al Sfântului Apostol și Evanghelist Ioan Teologul, am deosebita bucurie și dragoste de a Vă adresa sincere felicitări dimpreună cu alese urări de ani binecuvântați și rodnici de viață.

Fie ca Mântuitorul Hristos, Arhiereul cel Veșnic, pentru rugăciunile Sfântului Apostol Ioan, să Vă dăruiască ajutorul Său sfânt în toată lucrarea cea bună și mântuitoare întru slujirea lui Dumnezeu și aproapelui.

Ne rugăm Bunului Dumnezeu să Vă întărească și sprijine în realizarea activităților pastorale și misionare pe care le desfășurați spre spre Slava Numelui Său.

Întru mulți și binecuvântați ani Preasfinția Voastră!

Cu frățească dragoste în Hristos cel Înviat,

SILUAN,
Episcop de Orhei,
Vicar al Mitropoliei Chișinăului și a întregii Moldove

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *