Mesaj de felicitare adresat domnului Vladimir Filat, ex-premier al Republicii Moldova, la popas aniversar

Domnului Vladimir Filat,

Președinte al Partidului Liberal Democrat din Moldova

Stimate Domnule Președinte,

În ziua în care prin voința Atotputernicului și Bunului Dumnezeu ați împlinit patruzeci și cinci de ani de viață, venim să Vă urăm ani mulți, trăiți cu destoinicie întru slava lui Hristos și spre înfăptuirea multor lucruri mărețe pentru proslăvirea credinței și a neamului.

Cunoscându-Vă sârguința, bunăvoința și graba cu care ați contribuit de nenumărate ori la renașterea din ruine a Sfintei Mănăstiri Curchi, dar și împodobirea și înălțarea atâtor și atâtor sfinte lăcașe din cuprinsul țării, nădăjduim că Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, care este prăznuit astăzi, Vă va ocroti prin mila Mântuitorului Hristos și Vă va dărui cu braț hotărât, înțelepciune și virtute pentru a continua fapta cea bună, îndreptată spre consolidarea societății în jurul valorilor nepieritoare ale credinței.

Asigurându-Vă de profundul nostru respect și de înalta apreciere, Vă urăm LA MULȚI ANI! și Vă spunem HRISTOS A ÎNVIAT!

Cu cele mai alese gânduri de recunoștință,

Arhimandrit SILUAN (Șalaru),

Stareț al Sfintei Mănăstiri Curchi,

Exarh al Mănăstirilor din cuprinsul Mitropoliei Moldovei,

Blagocin de Orhei

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *