Mesaj de felicitare adresat PS Siluan, Episcop de Orhei, cu prilejul aniversării zilei de naștere

Preasfinția Voastră,

În acest an aveți prilejul să Vă bucurați alături de Luminatul Praznic al Învierii Mântuitorului și de popasul aniversar, prilejuit împlinirii a 43 de ani de rodnică vieţuire pământească.

Cu această ocazie, Vă adresăm alese urări de sănătate, pace lăuntrică și multe bucurii duhovnicești.

Ne rugăm Mântuitorului Hristos să vă dăruiască şi de acum înainte multe şi frumoase aniversări precum şi rodnice şi binecuvântate împliniri spre slava lui Dumnezeu şi a Bisericii dreptmăritoare!

Întâi pomeneşte, Doamne, pe Preasfințitul Siluan, Episcop de Orhei, Egumenul Mănăstirii Curchi, pe care-l dăruieşte sfintelor Tale biserici în pace, întreg, cinstit, sănătos, îndelungat în zile, drept învăţând cuvântul adevărului Tău.

Întru mulți și binecuvîntați ani Preasfințite Stăpîne!

Cu dragoste fiiască întru Hristos Cel Înviat,

Obștea Mănăstirii Curchi