PS Siluan al Orheiului a adresat un mesaj de felicitare Prot. mitr. Vadim Cheibaș, Secretar mitropolitan și Chelar al Catedralei mitropolitane din Capitală, la popas aniversar

Preacucernice Părinte Secretar,

În zi de sărbătoare, Vă aducem sincere și cordiale felicitări cu prilejul celebrării zilei de naștere.

În această zi deosebită şi semnificativă pentru Sfinția Voastră, Vă dorim de la Dumnezeul cel Bun şi Milostiv, multă sănătate, putere şi ajutor în slujirea pastorală și în îndeplinirea ascultării administrative în cadrul Sfintei noastre Biserici, în calitate de secretar al Sinodului BOM, dar și ca secretar al ÎPS Părinte Mitropolit Vladimir.

V-ați arătat totdeauna un slujitor exemplar în cadrul Sfintei noastre Mitropolii, fiind mereu ajutor ÎPS Mitropolit Vladimir în orice necesitate, reuşind să ne convingem de smerenia şi dragostea pe care o aveţi pentru Sfânta Biserică, credincioșii și slujitorii Ei.

Ne rugăm Bunului Dumnezeu ca şi în continuare să vă ajute şi să vă înţelepţească pentru a călăuzi pe calea mântuirii turma încredinţată spre păstorire.

Întru mulți și fericiți ani! 

Cu aleasă prețuire și dragoste în Hristos – Domnul,

 

† SILUAN

Episcop de Orhei,

Vicar al Mitropoliei Chișinăului și a Întregii Moldove

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *