Protoiereul Serghei Stîngaci, parohul bisericii „Sf. Arh. Mihail și Gavriil” din sectorul Slobozia doamnei, or. Orhei, ajuns la popas aniversar

PREACUCERNICE PĂRINTE,

În zi de aleasă aniversare, când prin bunăvoința Atotputernicului Dumnezeu, V-ați învrednicit să ajungeți cu cinste la 50 de ani de viață pământească, urăm Sfinţiei Voastre sănătate, înţelepciune, linişte sufletească şi întru toate bună-sporire.

De-a lungul timpului, V-ați arătat a fi un slujitor vrednic și harnic pe ogorul Domnului, câștigând astfel respectul și aprecierea colegilor din Protopopiatul Orhei și a tuturor celor care Vă cunosc.
Mulţi ani înainte, să ne fiţi şi în continuare un păstor bun, blând şi drept aşa cum vă știm.

La frumosul popas aniversar, nu Vă dorim nimic altceva, decât să păstrați vie credința în Domnul Hristos și acele calități care V-au consacrat, rămânând modest, săritor la nevoie și iubitor de cele sfinte.
Asigurându-Vă de respectul pe care Vi-l purtăm, Vă urăm un sincer și cordial

LA MULȚI ANI!

CU DRAGOSTE FRĂŢEASCĂ ÎNTRU HRISTOS,