Protoiereul Roman Glavaciuc, parohul bisericii „Sf. Irh. Nicolae” din satul Puțuntei – Orhei, ajuns la un frumos jubileu – 40 de ani de viață

12443293_967434000001791_776055894_nPreacucernice Părinte și confrate drag,

Marcarea aniversării  a 40 de ani din ziua nașterii Sfinției Voastre îmi oferă frumosul prilej şi deosebita bucurie de a Vă aduce cele mai sincere felicitări şi urări de ani mulți cu sănătate, har și bună sporire în tot lucrul binecuvântat pe care-l faceți!

Sunteţi un exemplu viu în care harul divin vine în completarea unei personalităţi puternice, a unui om bun și hotărât, să-şi ducă la bună îndeplinire misiunea pe care şi-a asumat-o.

Dragostea pentru Dumnezeu, buna chibzuială și înțelepciunea sunt însușirile de care dați dovadă.

Fie ca Bunul Dumnezeu să Vă dăruiască şi în continuare aceeaşi răbdare, dăruire de sine, care Vă caracterizează, spre a munci cu  același elan spre slava și întru mărirea Sfintei Biserici Dreptmăritoare.

Întru Mulți și Fericiți Ani!

Cu toată preţuirea şi cu frățească îmbrăţişare întru Hristos Domnul,

Arhimandrit SILUAN

Stareţ al Sfintei Mănăstiri Curchi, Protopop de Orhei, Exarh al Mănăstirilor Mitropoliei Moldovei