Protoiereul Mitrofor Neonil Cocu, paroh al bisericii „Adormirea Maicii Domnului” din s. Susleni, la jubileul de 50 de ani de viață

Preacucernice Părinte Neonil,

În această frumoasă zi de martie, Vă exprim cele mai deosebite gânduri, cu ocazia împlinirii a 50 ani de viață.

Zi deosebită şi semnificativă pentru Preacucernicia Voastră, Vă urăm mulți ani sănătoși și toți binecuvântați de Dumnezeu, trăiți spre dobândirea vieții veșnice!

În calitate de Preot și Șef de Sector al Protopopiatului Orhei, V-ați arătat ca un slujitor vrednic, devotat, iubit și apreciat atât de confrați, precum și de numeroșii credincioși pe care îi păstoriți cu înțelepciune pe calea mântuirii.

Ne rugăm Mântuitorului Hristos să Vă dăruiască sănătate, înțelepciune și statornicie, să păstoriţi cu aceiaşi blândeţe, turma ce v-a fost încredinţată, pentru a o îndrepta pe calea mântuirii.

Fie ca Bunul Dumnezeu  să vă întărească și să vă îndrume în înțelepciunea Sa, întru mulți ani sănătoși.

Întru mulți și fericiți ani!

Cu aleasă prețuire și dragoste în Hristos – Domnul