Prot. mitr. Vitalie Țărnă aniversează 8 ani de slujire la Sfântul Altar

Preacucernice Părinte Vitalie,

Cu prilejul aniversării a 8 de ani de slujire în treapta preoției Vă exprim sincere și profunde mulțumiri și aprecieri pentru toate realizările și jertfa măreață pe care ați depus-o până acum atât în calitate de preot misionar pentru creștinii noștri plecați la muncă în Italia, dar și ca organizator și inițiator al mai multor activități caritabile desfășurate în mai multe instituții și parohii ale Vicariatului nostru de Orhei.

Exemplul slujirii, râvnei Sfinției Voastre și dragostea pentru turma încredințată, este unul bineplăcut, demn de răspândit și de urmat de către confrații slujitori.

În acest moment de multă bucurie duhovnicească aducător atât pentru Sfinția Voastră, cât și pentru întreaga comunitate parohială, Vă doresc să rămâneți și în continuare acel slujitor vrednic al Bisericii lui Hristos, fără de prihană, învățând necontenit prin cuvintele predicatoriale și, mai presus de toate, prin viața personală virtuoasă.

Întru mulți și fericiți ani! Hristos a înviat!

Cu aleasă prețuire și dragoste în Hristos Domnul,

Vicar mitropolitan