Invitație la Hramul Mănăstirii Curchi – „Nașterea Maicii Domnului”, 21 septembrie 2017

Iubiți frați și surori întru Hristos,

Cu mare bucurie în suflet Vă invităm joi, 21 septembrie 2017, să sărbătorim împreună Praznicul „Nașterii Maicii Domnului” – hramul Sfintei noastre Mănăstiri Curchi.

La acest eveniment important, cu voia lui Dumnezeu, îl vom avea în mijlocul nostru ca invitat de onoare pe Înaltpreasfințitul Mitropolit Vladimir și pe Preasfințitul Ioan, Episcop de Soroca, Vicar mitropolitan, care ne vor bucura cu prezența lor rugătoare.

Cu acest minunat prilej, Vă invităm să fiți părtași dimpreună cu noi la următoarele momente spirituale ale acestui binecuvântat praznic:

Ora 8.00 — Acatistul sărbătorii;

Ora 8.30 — ceasurile III și VI;

Ora 8.45 – întâlnirea ÎPS Mitropolit Vladimir și Slujba Sfintei Liturghii, urmată de Te-Deum-ul praznical.

Răspunsurile liturgice vor fi date de corul mănăstirii Curchi.

Vă așteptăm cu multă dragoste de a Vă alătura în rugăciune și comuniune la acest frumos praznic!